Gildia Avengers

Zapraszamy Do Gry Oraz na Server Perun do Gildi Avnegers

Ogłoszenie

Witam w Gildia Avengers i Rekrutacja Otwarta Zapraszamy !!! W razie czego pisać do Vempir

#1 2012-08-27 13:31:15

 Vempir

Administrator

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2012-08-21
Posty: 14
Punktów :   

Poradnik Łotr/zwiad

Tytułem wstępu:

Postanowiłem napisać niniejszy poradnik ponieważ nie znalazłem tutaj żadnego poradnika dotyczącego właśnie tego połączenia mianowicie R/S


A. Opis

Kombinacja Łotr/Zwiadowca (R/S - Rogue/Scout) jest jedną z najlepszych jeżeli chodzi o tzw.DPS , czyli fizyczne obrażenia na sekundę.


B. Umiejętności (skille)


Generalne Łotra


Cieniste Pchnięcie – Podstawowa umiejętność Combo. Oczywiście trzymamy na max.
Rzut – nieprzydatna umiejętność, bo do wyciągania (pullowania) potworków (mobków) z grupy mamy broń dystansową Zwiadowcy.
Oślepiające Pchnięcie – Kompletnie nie przydatny skill. Zostawcie na 0
Walka Pociskami – nieprzydatna umiejętność, bo mamy już broń dystansową (umiejętność pasywna). Walka Bronią Poboczną – możemy używać drugiej broni i to jest świetne (pasywna).
Zwinność – Jedna z bardziej lubianych przezemnie umiejętności. Zwieksza współczynik uników nie wiele lecz zawsze coś (umiejętność pasywna).
Zwinne Dłonie – Zwiększa prędkość naszych ataków. Oczywiście Max
Cienisty Krok – Mimo Tego że przenosi za cel w PvE nie przydatne kompletnie, a w PvP nie używam (umiejętność pasywna)

Generalne Zwiadowcy


Walka Łukiem – nic dodać, nic ująć. Pozwala nam na używanie broni dystansowych z kuszami włącznie (pasywna).


Strzał – również jedna z bardziej lubianych umiejętności przezemnie.Podstawowa umiejętność od Zwiada. Max i tyle.
Wampiryczne Strzały – również bardzo ważna umiejętność, zawsze trzymamy ją na MAX. Doskonałe uzupełnienie tzw. DoTów (Obrażeń w ciągu Czasu) naszego Łotra.
Cios w Staw – Nie używam w ogóle. Mam na 40 poziomie ale jakoś nie widze sensu ponieważ zadaje obrażenia punktowe a nie procentowe
Krwawa Strzała – nie stosuję, ponieważ ataki z broni dystansowej stanowią małą część całej walki w moim schemacie.
Atak w Gardło – W przypadku tej umiejętności nie używam jej na instancjach,natomiast lubię nieraz powalczyć na arenie i tam jest bezcenna. Na magach/kapłanach(jednym słowem postaciach magicznych) jest idealna. Uniemożliwia rzucanie czarów na 3sekundy. Jeżeli mamy dobry dmg/eq to zabijemy w tym czasie przeciwnika
Atak w Nadgarstek – nie stosuję, choć w pewnych sytuacjach może być sensowna, szczególnie przy przeciwnikach elitarnych lub bossach. Na szczęście nie wymaga inwestowania Punktów Talentu.
Chyżość – Dodaje nam tego kopa w Zręczności. Dzięki niej mamy większą Zręczność przy czym idzie celność i uniki.(pasywna).
Mistrzostwo w Szybkim Strzelaniu – umiejętność przydatna, pozwala na zwiększenie szybkości strzelania. Radzę trzymać na MAX.


Specyficzne Łotra


Szał Zabójcy – Podstawowa "odpałka" na bossach(umiejętność pasywna).
Cios Poniżej Pasa – podstawa naszego combo, trzymać na MAX!
Cios w Ranę – również podstawa naszego combo, trzymać na MAX
Ślepy Punkt – kolejna podstawa naszego combo, także trzymać na MAX!
Paraliżujący Sztylet – Nie używam czyli nie polecam rozwijać
Trucizna – cóż, stosuję ją wyłącznie przy walce z bossami. Efekty mogą się nakładać, a sama buteleczka trucizny niewiele kosztuje (można ją nabyć u każdego handlarza sprzedającego np. miksturki lecznicze). Czasami te 2-8% zmniejszenia obrażeń potworka to naprawdę wiele : )
Ukrycie – Przydatne w wielu sytuacjach: m.i.n podczas omijania trashu na instach,na arenach(lecz pamiętajcie że są zwiady i mają wykrycie) oraz na wojnach oblężniczych. Jeżeli macie pt rozwijajcie
Premedytacja – świetna umiejętność, rozpoczyna nasze combo, o którym mowa w odpowiednim dziale. Aktualnie nie można w nią inwestować PT, zwiększa pierwsze obrażenie krytyczne o 40%
Podstępny Atak – Nie używam ponieważ nie chce mi się pierdzielić z zachodzeniem moba od pleców itp.
Łowca Skarbów – Umiejętność pasywna. hmmm mam ją na 50 poziomie ale nie zwracam na to uwagi
Zniknięcie – umiejętność, która często ratuje skórę. Pomogła mi wiele razy, niezbędna na pasku lub pod przyciskiem!
Mistrz Drugiej Broni – Pozwala nam na używanie 2 sztyletu(umiejętność pasywna).
Sprint – mam na 50 poziomie(max) używam jeżeli np uciekam przed bossem lub zostałem z tyłu w instancjii musze dogonić PT
Uniki – Oczywiście przez 20sekund daje nam 80% szans na to że boss nas nie trafi.Mam na max i nigdy nie zrezygnowałbym z tej umiejętności
Podwójny Rzut – Marnowanie PT! Nie plusować
Cienista Cela – Na PvP używam tego co chwile. Pobiera dużą ilość energii ale to nasz jedyny skill do ogłuszenia rywala
Informator – kolejny skill na criticale. Uzywam na bossach/arenach. Osobiście mam na 60 poziomie i nie będę długo w nią inwestował
Szaleńczy Atak – Nakrywa się z Silnym Stymulantem, ale jeżeli zabraknie Stymulantów używam tej umiejętności


Umiejętności elitarne Łotra/Zwiadowcy


Śmiercionośny Strzał – bardzo przyjemna elitka. To właśnie jest m.in. powód maksowania Strzału : ) Pasywna.
Poderżnięcie Gardła – Nie widzę różnicy po otrzymaniu jej (pasywna).
Złodziej Energii – To jest urok właśnie R/S. Daje nam możliwość lania bossa przez 15sekund bez końca ;P w tym czasie nawalam w klawisze jak opętany.
Mistrz Walki – 15 minutowy buff. Bardzo dobry ponieważ zwiększa obrażenia krytyczne. MAX!
Sobowtór – Z racji że lubie areny ;P mam na pasku skilli tą umiejętność Broni jeden atak. Czasami potrafi uratować naszą pupe
Trucizna Niemowy – Nie używam. Chcecie to kombinujcie z tym skillem ale ja nie mam zamiaru
Namowa – Pod koniec HP bossa wchodzą nieziemskie hity. Oczywiście MAX
Upiorny Atak – Przydaje się na trashu. Polecam robić tą elitkę




C. Taktyka

a)Zwykłe potworki:


Akcję rozpoczynamy dystansowo
Premedytacja – Strzał – Wampiryczne Strzały – Strzał

Następnie dokładamy trochę zwykłych ataków
Cios Poniżej Pasa – Cios w Ranę



b)Elitarne potworki


Akcję rozpoczynamy dystansowo, najlepiej się cofając w trakcie:

Premedytacja – Strzał – Wampiryczne Strzały – Strzał – Cienista Cela – Strzał – Strzał

Po czym wychodzimy mu na powitanie sztyletami:

Cios Poniżej Pasa – Cios w Ranę - Cios Poniżej Pasa – Cieniste Pchnięcie


c)Boss


Akcję z bossem(z całym pt) zaczynamy od odpałek. Każdy odpala się według własnego uznania. Następnie walczymy następująco powtarzając czynności:
Premedytacja – Strzał – Wampiryczne Strzały – Strzał
Cios Poniżej Pasa – Cios w Ranę - Cios Poniżej Pasa – Cieniste Pchnięcie
Cios Poniżej Pasa – Cieniste Pchnięcie
Ślepy Punkt – Cios Poniżej Pasa – Cios w Ranę
Czynność powtarzamy do póki boss nie padnie ;P

Offline

 

#2 2012-08-27 13:44:52

Chitose

Kupiec

Zarejestrowany: 2012-08-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: Poradnik Łotr/zwiad

Super poradnik xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zpumlublin.pun.pl www.blekitnibodzanow.pun.pl www.polskasiatkowka.pun.pl www.zsbrzostek.pun.pl www.c-r-p.pun.pl